Renata Šarjaková, 4. únor 2020
Šestnáctidílný televizní cyklus: Trvalé bydliště: Venkov
Šestnáctidílný televizní cyklus: Trvalé bydliště: Venkov

AGRÁRNÍ KOMORA ČR za finanční podpory MINISTERSTVA ZEMĚDĚLSTVÍ ČR zpracovala televizní cyklus 16 dvacetiminutových pořadů. Projekt propagace zemědělství prostřednictvím TV seriálu pro Českou televizi je zaměřený především na podporu zastavení vysídlování venkova a řešení generační obměny ukázkou pozitivních příkladů reálných lidí a jejich příběhů s vazbou a přesvědčením pracovat v zemědělství. Cílem je propagace jednotlivých oborů a odvětví na konkrétních příbězích, jejichž společným jmenovatelem je hospodaření na půdě s výrobou potravin a péčí o krajinu a přírodní zdroje.

 

16. díl První paseka - (video ke stažení) - Zemědělství není jen pole a dobytek. O slovo se hlásí i les, který navštívíme v dalším zastavení cyklu o podnikání a životě na venkově.

 

15. díl Za vším hledej hnůj - (video ke stažení) - Využít zdravý selský rozum a zároveň moderní techniku. Vášeň zvanou precizní zemědělství nám ukáže další díl cyklu o životě a práci na vsi.

 

14. díl Zemědělství v krvi - (video ke stažení)- Rodina Žertových se usadila v osadě Bříství už v roce 1671 a od té doby tu hospodaří. Další zastavení cyklu o podnikání a životě na vsi.

 


13. díl Krajní řádek - (video ke stažení) - Víno se rozlišuje nejen podle barvy, odrůd a cukernatosti, ale i pěstitele révy. Další zastavení cyklu o životě na venkově.

 


12. díl Devatero řemesel - (video ke stažení). Doba, kdy úspěšnému zemědělci stačil jen onen pověstný selský rozum, je dávno pryč. Další díl cyklu o životě na vsi.

 


11. díl Chmel je naše zlato - (video ke stažení). Nejrychleji rostoucí zemědělská plodina pod drobnohledem dalšího zastavení cyklu o podnikání a životě na venkově.

 

10.díl Za humny města - (video ke stažení). Pole zarámovaná paneláky a zemědělství s velkoměstem za zády nám ukáže další díl z cyklu života na venkově.

 

9. díl Když neprší a uschne - (video ke stažení). Když to v sobě máte, ve městě vás neudrží nic. Cyklus o radostech a starostech života na venkově tentokrát navštíví Rakovnicko.

 

8. díl Obr a Goliáš - (video ke stažení). Pěstování zeleniny živí nejednoho našeho zemědělce. A že se to dá dělat různými způsoby, nám ukáže další díl cyklu o životě na vsi.

 

7. díl Moravská Provence - (video ke stažení). Levandulový sen Veroniky a Lukáše. Cyklus o radostech a starostech života na venkově tentokrát navštíví Bezděkov u Úsova.

 

6. díl Kozy v hlavní roli - (video ke stažení). Jak elektroinženýr a ekonomka k rodovému statku a kozám přišli aneb další díl cyklu o životě na vsi.

 

5. díl Barvy a vůně v květináči - (video ke stažení) Příroda v plastovém kelímku. Cyklus o radostech a starostech života na venkově tentokrát zamíří do pěstírny květin.

 

4. díl Maso z Choťovic - (video ke stažení) Regionálnost a originalita. Dvě hesla, která charakterizují další díl cyklu o životě na vsi. Tentokrát se podíváme na masnou farmu.

 

3. díl Jahody kam se podíváš - (video ke stažení) Když láska k jahodám přeroste ve vášeň, rady zahrádkářů přestávají stačit. Nový cyklus o životě a práci na venkově má zastavení na jahodové farmě.

 

2. díl Slepice k adopci - (video ke stažení) Kurník na kolečkách není cirkus, ale skvělý vynález! Nový cyklus o životě na venkově nás tentokrát zavede mezi šťastné slepice.

 

1.díl Kočující včely - (video ke stažení) Čím se dá na venkově vydělat na živobytí? Manželé Cihlářovi vsadili na svých 1200 kočujících včelstev. Nový cyklus o radostech a starostech života mimo město.

 

Další informace 


Přiložené dokumenty:
Nabídka
Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 407
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář