Renata Šarjaková, 4. říjen 2018
Informace pro žadatele
Informace pro žadatele

V roce 2018 došlo k zásadní změně v žádostech o dotaci DŽPZ, již nejsou deklarována konkrétní zvířata, čímž se zrušilo nahrazování a vyřazování zvířat.

Relevantní je pouze deklarace zásahu vyšší moci v případě úmrtí dojnic nacházejících se na hospodářství zapojených do opatření zvětšení lehacího prostoru anebo zlepšení stájového prostředí.

V případě opatření zajištění přístupu do výběhu pro suchostojné krávy je ohlášení vyšší moci relevantní, pokud došlo ke zkrácení délky březosti pod běžnou dobu a v důsledku toho nebyl dodržen nepřetržitý třicetidenní pobyt na hospodářství s výběhem v období 60 dnů před porodem.

 

 

Registr zvířat pro rok 2018 nabízí tyto sestavy pro účely kontroly stavu plnění opatření DŽPZ:

 

 

  • Celkový přehled způsobilých zvířat DŽPZ 2018
  • Počty způsobilých zvířat DŽPZ 2018
  • Seznam dojnic prošlých deklarovaným suchostojným hospodářstvím
  • Seznam dojnic chovaných od 1.6.

 

Cílem uvedených sestav je zjistit jednak stav způsobilých zvířat k datu anebo celkový přehled všech zvířat, které byly alespoň jeden den způsobilé a na základě toho pak případně opravit chybu v ústřední evidenci anebo uplatnit zásah VM u relevantních zvířa

 

 

Více podrobných informací naleznete v informaci na úvodní stránce  Vašeho Portálu farmáře po přihlášení se přes stránku  www.eagri.cz

 

 

Doporučujeme všem žadatelům o tuto dotaci  provést kontrolu seznamů a počtů způsobilých zvířat

 

S pozdravem

 

 

Regionální agrární komora Ostravsko
Ing. Odstrčil Martin
mobil: 604 584 303


Hodnocení => průměr 075
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář