Renata Šarjaková, 24. leden 2023
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2023

 


         
        číslo leden/2023 ke stažení
 
 

Renata Šarjaková, 20. leden 2023
Webináře pro veřejnost k podmínkám přímých plateb a environmentálním opatřením v rámci Strategického plánu SZP
 

Ministerstvo zemědělství připravuje ve spolupráci s ÚZEI informační webináře k podmíněnosti, environmentálním opatřením a přímým platbám Strategického plánu SZP před podáním jednotné žádosti v roce 2023 určené zejména pro zemědělské podnikatele. Záměrem je poskytnout žadatelům o dotace ucelený přehled informací zejména o nových nařízeních vlády a požadavcích na hospodaření, vyplňování jednotné žádosti a souvisejících tématech.

Webináře se budou konat od poloviny února do konce března online formou v MS Teams. Registrace bude zahájena nejpozději počátkem února na www.agronavigator.cz/kalendar-akci.

Registrovat se bude potřeba nejpozději 2 pracovní dny před termínem webináře, odkaz na připojení k webináři spolu s jednoduchým návodem bude zaslán na e-mail zadaný při registraci 1 pracovní den před konáním webináře.

Účast na webinářích je bezplatná, přednášejícími budou gestoři opatření z Ministerstva zemědělství, kapacita webinářů je dostatečná s možností přidání dalšího termínu. Záznam z webináře společně s prezentacemi bude zveřejněn na webových stránkách MZe.

 

Renata Šarjaková, 25. říjen 2022
Den otevřených dveří v pondělí 7. listopadu 2022
 
V pondělí 7. listopadu je připraven pro návštěvníky 1. den otevřených dveří. Zahájení je naplánováno na 16 hod. v aule školy, Purkyňova 12, Opava. Po úvodních informacích o škole, o nabízených oborech a o přijímacím řízení bude možné navštívit jednotlivé obory a získat o nich více informací, prohlédnout si školu, školní statek i domov mládeže. Pro zájemce bude také možnost se projet moderními traktory, svézt se na koních apod.
Další dny otevřených dveří jsou naplánovány na 7. prosince 2022 a 7. ledna 2023.
Přijďte se podívat na naši krásnou školu. Těšíme se na vaši návštěvu.