Renata Šarjaková, 13. červen 2024
Změna domény pro webové služby - testovací prostředí

MZe se připravuje na migraci své webové prezentace ze stávající domény eagri.cz na společnou národní doménu gov.cz. V rámci této migrace dojde k výrazné změně v oblasti webových služeb, které MZe poskytuje veřejnosti. Z provozních důvodů dochází k vyčlenění speciální domény pro tyto webové služby. Podrobnější informace jsou k dispozici v detailu novinky.

 

Dosud byly webové služby dostupné na totožné doméně jako internetová prezentace MZe. Nově bude pro webové služby zřízena vyhrazená doména - epomze.gov.cz. V současné době je připraveno testovací prostředí na doméně epomzetest.gov.cz. Tato doména je nastavena ve všech publikovaných WSDL (jak verze služeb 1 tak verze služeb 2). Struktura adresářové cesty zůstává zachována - mění se pouze doména.

Původní adresa (parametry testovacího prostředí) - verze 2:
https://eagritest.cz/ssl/nosso-app/EPO/WS/v2Online/vOKOsrv.ashx
a nová adresa
https://epomzetest.gov.cz/ssl/nosso-app/EPO/WS/v2Online/vOKOsrv.ashx

verze 1:
https://eagritest.cz/ssl/nosso-app/EPO/WS/Online/vOKOsrv.ashx
a nová adresa
https://epomzetest.gov.cz/ssl/nosso-app/EPO/WS/Online/vOKOsrv.ashx

(verze se drobně liší strukturou SOAP hlavičky a SOAP error response)

MZe zajistí přesměrování původní domény eagri.cz na novou automaticky. Původní adresa na doméně eagri.cz bude vracet http status 302 (již funkční na testovacím prostředí). Nicméně upozorňujeme, že pokud neumí SW komunikující s webovou službou zpracovat přesměrování, může dojít k problémům ve volání služeb po změně domény.

Doporučujeme všem dodavatelům SW komunikujícím s webovými službami na Portálu farmáře MZe, aby si funkčnost komunikace ověřili co nejdříve na testovací prostředí.

Pokud nemáte k dispozici přihlašovací údaje do testovacího prostředí je možné využít veřejné webové služby, které jsou bez přihlášení - v seznamu služeb jsou označeny typem autentizace BA.

Termín přechodu produkčního prostředí je zatím naplánován na půlku měsíce července s tím, že pevné datum zatím není stanoveno a bude předem zveřejněno.

V případě dotazů kontaktujte helpdesk MZe - helpdesk@mze.gov.cz


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 308
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář