- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 23. červen 2026:
Agrární obzor a Potravinářský obzor rok 2026
Agrární ob ... více - 22. květen 2026:
Jan Doležal byl potřetí zvolen prezidentem Agrární komory ČR
Jan Doležal zůstává i nadále pr ... více - 13. březen 2026:
Jednotná žádost 2026 - semináře pro širokou zemědělskou veřejnost
Součástí programu ... více
Povinnost označení přípravků 2D kódy prozatím odložena
Tato odkládá povinnost označení přípravků a pomocných prostředků na ochranu rostlin (dále jen „přípravky“) 2D kódy. Přípravek by měl být nově označen tzv. 2D kódem až v roce 2022. Odklad této povinnosti si vyžádala nedostatečná specifikace 2D kódu v právním předpisu, která nezajistila jednotnost systému u jednotlivých distributorů.
Celá problematika označování přípravků 2D kódy včetně vedení elektronické evidence distributory by měla být do 1. 7. 2022 zohledněna komplexně v zákoně č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, upřesněna a rozpracována.
Rovněž by měla být popsána struktura úložiště dat, kam by měli distributoři přípravků pro profesionální uživatele zasílat údaje o jimi na trh uváděných přípravcích. Cílem pro zavedení tohoto systému dohledatelnosti je omezení uvádění nepovolených přípravků na trh a zmapování celého životního cyklu přípravků na území ČR.
V novele se dále promítly drobné změny v oblasti stanovení kritérií pro místa, na nichž dochází při podnikatelské činnosti k nakládání s přípravky v rámci uvádění na trh a také v oblasti odběru vzorků.
Legislativa:
Vyhláška č. 132/2018 Sb., o přípravcích a pomocných prostředcích na ochranu rostlin




Vytiskni tuto stránku