- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
ROZKVETLÉ PAMÁTKY OLOMOUCE 2018
Akce se koná již několik let pod názvem Rozkvetlé památky. Projekt se koná v letošním roce pod záštitou arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského Mons. Jana Graubnera, ministra zemědělství Miroslava Tomana, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora statutárního města Olomouce Antonína Staňka. Akce se uskutečnila ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů České republiky.
V kostele svatého Mořice vládla modrá a bílá barva lobelek, straček, omějí, chryzantém a aster, doplněná travinami z rukou Kláry Franc Vavříkové, s pomocí Tomáše Hakla, Michaely Moudré a studentů a pedagogů Střední stavební a zahradnické školy z Prahy - Jarova.
Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie prohřály tisíce červených gerber, karafiátů a mečíků, které doplnily větve hlohu nachové větvičky vřesovců a stromky červenolistých třešní dle návrhu Jaromíra Kokeše s pomocí Střední školy zahradnické a technické Litomyšl.
Třetím nazdobeným chrámem byl kostel Panny Marie Sněžné. Pod taktovkou Tomasze Maxe Kuczyńskeho a jeho kolegyň z polské floristické asociace Stowarzyszenie Florystów Polskich a za pomoci Střední zahradnické školy Ostrava se tento kostel zahalil do bílé barvy rozmanitých odrůd chryzantém, bílých antúrií na konstrukcích z javorových větví s plody a hrnkových chryzantém.
Poslední zdobenou památkou byl sloup Nejsvětější trojice na Horním náměstí v Olomouci z dílny Jarmily a Petry Pejpalových. Vytvořili před vstupem do kapličky uvnitř sloupu slavobránu z větví skalníku s červenými plody doplněnou červenými hrnkovými bramboříky. Růdé květy bramboříků, tentokrát umělé, se objevily i na 4 metrových pásech dekorativní tkaniny, laděných do béžové a červené barvy, zdobících stěny kaple. Použité zde byly dále sušené květenství hortenzií, listy kapradiny coral fern a suché plody lípy jakožto národního stromu v nikách oken kapličky.