Renata Šarjaková, 1. prosinec 2020
Dlouhodobá vize pro venkovské oblasti - podklady pro semináře

Evropská komise sbírá podněty pro utváření dlouhodobé vize pro venkovské oblasti a připravila proto sadu podpůrných materiálů pro vlastní pořádání seminářů mezi různými skupinami obyvatel z konkrétní venkovské oblasti..

Tento programový balík (přílohy) pro přípravu vlastních seminářů umožní různým skupinám obyvatel venkova hledat ideální budoucí vizi pro konkrétní venkovskou oblast. Seminář je jeden z komunikačních kanálů, kterým mohou obyvatelé venkova přispět k dlouhodobé vizi pro venkovské oblasti Evropské komise.

Cílem je vyzvat obyvatele venkova, aby se zamysleli nad tím, jak má venkov vypadat, jak by se mohl změnit během následujících 20 let, jaký rozvoj by považovali za přínosný a jaké nezbytné podmínky jsou třeba k tomu, aby se jejich oblast pro ně stala vysněným místem k životu.

Celý programový balík tvoří šablona na dvouhodinový participativní seminář, který mohou nezávisle organizovat a realizovat skupiny zúčastněných stran v celé EU pomocí standardního základního scénáře, vizuální materiály a list s poznatky ke konzistentnímu zápisu výsledků semináře.

S ohledem na současná omezení v mnoha oblastech kvůli pandemii onemocnění COVID-19 byl celý proces navržen pro virtuální realizaci. Pokud je však možná prezenční účast, lze seminář snadno upravit a uspořádat prezenčně. V tomto dokumentu k tomu najdete příslušné tipy.

Aby mohla Evropská komise při své práci na rozvoji dlouhodobé vize pro venkovské oblasti zohlednit výsledky vašeho semináře (PowerPoint pro seminář včetně zápisků ze samotného semináře, a rozhodnete-li se, i krátký dodatečný dokument), je třeba je odeslat do 31. ledna 2021.


Přílohy:

Vodítka (podrobný návod a postup) pro uspořádání semináře (DOCX, 785 KB)
Vzorová prezentace pro uspořádaný seminář (PPTX, 24 MB)
Vizuální schéma / kolo (PDF) (PDF, 79 KB)
Karty s hnacími silami (PDF) (PDF, 2 MB)
List s poznatky/výsledky semináře (DOCX, 19 KB)


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 069
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář