Renata Šarjaková, 15. březen 2018
Soutěž SCHOOL FRIENDLY pro firmy, které spolupracují se školami, pokračuje druhým ročníkem

Cílem soutěže je ocenit firmy a podniky, které příkladně spolupracují s různými typy škol v Moravskoslezském kraji od mateřských po vysoké a podporují je. Podmínky a kritéria soutěže i přihlášku najdou zájemci na těchto webových stránkách.

 

„Nápad ocenit firmy, které propojují, sdílejí a posunují dále spolupráci zaměstnavatelů a škol, ukazují cestu, inspirují, motivují a pomáhají měnit myšlení v propojení světa škol a trhu práce vznikl v sekci vzdělávání Sdružení,“ uvedl ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Radúz Mácha s tím, že do druhého ročníku se zapojili také partneři, kteří v podpoře projektu vidí smysl a vnímají, že má význam pro celý region. Záštitu nad akcí převzal opět náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny. Z řad významných zaměstnavatelů akci podpoří Arcelor Mittal, Tieto, Varroc Lighting Systems. Svět techniky Dolní Vítkovice, AHOL střední škola a Idea HUB věnovaly do soutěže ceny. 

„Po loňské zkušenosti jsme upravili kritéria soutěže, a ještě více chceme ocenit originalitu a jedinečnost spolupráce mezi firmami a školami. Dobré příklady budou jistě inspirovat i další firmy, a to je především smyslem celé aktivity. Chceme ukázat to, jak tyto dva odlišné světy dokáží společně hledat synergii a učit se jeden od druhého, jak si dokáží vzájemně pomáhat a budovat vztahy, které jsou postaveny na konkrétních příbězích lidí, žáků, studentů,“ řekla Radka Šušková, vedoucí sekce vzdělávání Sdružení a jednatelka společnosti New Dimension, která je rovněž partnerem soutěže.

V květnu se uskuteční setkání firem u kulatých stolů, kde si budou moci vyměnit své zkušenosti ze spolupráce a vzájemně sdílet to, co je pro ně přínosem. „Tady možná vzniknou nové nápady, jak smysluplně školám pomáhat. Těmito příběhy chceme ukázat, jak dobré věci se v našem regionu dají dělat,“ dodala Radka Šušková. 

Do soutěže se mohou přihlásit všechny firmy, které mají sídlo a podnikají v Moravskoslezském kraji a podporují některou ze školek, základních, středních či vysokých škol. Přihlášky se přijímají nejpozději do 30. 10. 2018. Také školy mohou samy aktivně doporučit firmu k nominaci do této soutěže. Firmy a podniky, které splní všechny podmínky a kritéria soutěže a nejvíce zaujmou organizátory, budou oceněny na slavnostním společenském galavečeru Region pro sebe 3. 12. 2018 v hotelu Clarion Ostrava.

Druhý ročník Soutěž SCHOOL FRIENDLY vyhlásily Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje a Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Zdroj: KÚ MSK


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 147
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář