Pololetí bývá obdobím bilancování. Jak si na tom stojí české zemědělství, o tom vypovídají následující čísla. Vyjadřují podíl na tvorbě hrubého domácího produktu a na zaměstnanosti.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Většina drůbežářských firem, které letos dostaly od antimonopolního úřadu pokutu přes 14 milionů korun za kartel, zatím nemusí sankci platit. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, který čtyřem z pěti žadatelů přiznal takzvaný odkladný účinek. Informoval o tom minulý týden soudce David Raus.
Prudký růst cen potravinářských komodit vyvolá vlnu zvýšených investic do zemědělské půdy, zejména ve východní Evropě, Brazílii a Africe, kde jsou stále obrovské rozlohy ladem ležící půdy. Shodli se na tom počátkem července delegáti konference o zemědělských investicích Agri Invest v Londýně.
Zemědělským podnikům by mohly výrazně stoupnout náklady kvůli novele zákona o dani z nemovitostí. Novela umožnila obcím výrazně zvýšit daň i u zemědělských pozemků. Pokud by obce tuto možnost využily plošně, náklady zemědělců by se celkově mohly zvýšit i o několik miliard korun. Uvedl to předseda Zemědělského svazu ČR Miroslav Jirovský na zasedání výboru a kontrolní komise ve Větrném Jeníkově.
Pololetí bývá obdobím bilancování. Jak si na tom stojí české zemědělství, o tom mluví následující čísla vyjadřující podíl na tvorbě hrubého domácího produktu (HDP) a na zaměstnanosti.
Hradec Králové, 7. července 2008
Vláda na svém včerejším zasedání schválila návrh zákona o vypořádání majetkových podílů, na které vznikl oprávněným osobám nárok v souvislosti s transformací zemědělských družstev v devadesátých letech minulého století, a s ním související normy, například zákon o vypořádání majetkových podílů v souvislosti s transformací zemědělských družstev. Informoval o tom mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.
Od 21. do 25. července mohou zájemci – tzv. místní akční skupiny – předkládat žádosti o čerpání dotací z programu LEADER ČR pro rok 2008, jehož vyhlášení včera schválil ministr zemědělství Petr Gandalovič. Na financování programu je pro letošní rok vyčleněno 50 milionů korun.
Investice do zemědělské techniky a půdy přesáhly v ČR díky podpoře Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a.s. (PGRLF) v loňském roce 5 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy za rok 2007, kterou v pátek 27.6.2008 vládě předložil ministr zemědělství Petr Gandalovic.
Olomoucká mlékárna Olma použije svůj loňský čistý zisk po přídělech do rezervního a sociálního fondu na úhradu ztráty z let minulých. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Druhý nejvýznamnější tuzemský výrobce mléčných výrobků loni vykázal zisk 25,6 milionu korun, v roce 2006 skončilo jeho hospodaření po šesti ziskových letech ztrátou 75,8 milionu korun.