Renata Šarjaková, 11. září 2018
Zrniny a olejniny v očekávání vývoje obchodní politiky a zpráv o stavu plodin v příštím týdnu
Obchodní tempo na trhu se zemědělskými komoditami v tomto týdnu znatelně zpomalilo, jelikož obchodníci čekají na novinky týkající se obchodních politik, zprávy o stavu plodin v USA a pravidelný Wasde report amerického ministerstva zemědělství.

 Objem zobchodovaných futures kontraktů sóji dosáhl v průběhu včerejšího dne přibližně 119 tisíc kontraktů, zatímco denní průměr v srpnu činil 177 tisíc kontraktů. Ve stejném období počet zobchodovaných kontraktů na kukuřici dosáhl 190 tisíc. Denní průměr v průběhu srpna činil 375 tisíc kontraktů.

Ruský rubl včera prudce poklesl proti dolaru, aby pomohl zvýšit cenovou výhodu, kterou vývozci od Černého moře v současné době drží na trhu s pšenicí. Ačkoliv je zmíněné negativní pro obchodní potenciál Spojených států, může kolísající rubl urychlit míru exportu ruské pšenice, ale současně rychleji dosáhnout údajné exportní hranice o objemu 25 milionů tun.

Analytici Organizace spojených národů pro potraviny a zemědělství snížili v poslední zprávě svůj odhad globální produkce pšenice o 1,9 %. Slabší produkce se má týkat především Evropské unie, Ruska a Kanady. Takový výsledek by znamenal nejmenší globální produkci pšenice od roku 2013.

Listopadová sója se zuby nehty drží na úrovni týdenního minima, těsně nad supportními úrovněmi 828,75 a 826,25 centů za bušl.

Analytici společnosti Informa zvýšili své odhady výnosů kukuřice na 178,8 bušlů na akr (USDA 178,4 bušlů) a sóji na 52,9 bušlů na akr (USDA 51,6).

Analytici oslovení v průzkumu agenturou Bloomberg očekávají, že pravidelná zpráva amerického ministerstva zemědělství v příštím týdnu (12.9.), tzv. Wasde report, ukáže odhad výnosů kukuřice 177,6 bušlů a u sóji 52,3 bušlů na akr.

Robert Černík, analytik, 7.9.18


Zdroj: Barchart.com, Investing.com, Bloomberg.com

NENECHTE SI UJÍT ŽÁDNOU Z NOVINEK, ANALÝZ A OBCHODNÍCH TIPŮ TÝMU PRIMSTOCK. SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU, TWITTERU A LINKEDIN


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 105
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář