Renata Šarjaková, 9. prosinec 2021
Evropská firma De Heus vybuduje zemědělský hi-tech komplex ve Vietnamu

Provincie Kon Tum ve Vietnamu podepsala 29. 11. memorandum o porozumění s místní skupinou Hung Nhon a nizozemskou firmou De Heus o investičním plánu na vybudování hi-tech zemědělského komplexu.

Projekt, který se rozkládá na ploše přes 200 hektarů a vyžádá si celkovou investici ve výši 65 mil. USD (téměř 1,5 mld. Kč), bude produkovat vysoce kvalitní a bezpečné zemědělské produkty. Komplex bude zahrnovat hi-tech oblasti pro chov hospodářských zvířat, jatka, krmiva, genetické výzkumné centrum, školící středisko aj.

Farma s kapacitou 2 500 prasat po svém zavedení poskytne trhu každoročně až 24 000 prasat. Sofistikovaný proces chovu a krmení v rámci projektu přispěje ke zlepšení efektivity živočišné výroby a k vytvoření zdroje bezpečných zemědělských produktů.

De Heus a Hung Nhon již investovaly do projektů v Dak Lak, Lam Dong, Gia Lai, Kon Tum, Dak Nong, Tay Ninh a v dalších regionech jižního Vietnamu a ve spolupráci na rozšiřování řetězce rozsáhlých projektů chovu prasat budou pokračovat.

Hung Nhon je průkopníkem v oblasti zemědělství a chovu zvířat ve Vietnamu, zatímco De Heus je globální skupina z Nizozemska s více než 100letými zkušenostmi s výrobou vysoce kvalitních krmiv pro hospodářská zvířata.

Hodnotová nabídka společnosti De Heus spočívá v poskytování vysoce kvalitních produktů pro krmení zvířat a služeb zaměřených na zákazníka, jako je správa farem, zdraví zvířat, biologická bezpečnost, snižování antibiotik a poradenství v oblasti designu farem. Díky strategickým investicím společnosti do genetiky a aktivní roli ve spolupráci v hodnotovém řetězci, De Heus významně přispívá k profesionalizaci sektoru nezávislého chovu hospodářských zvířat a akvakultury ve Vietnamu.

Letos v září společnost De Heus podepsala také memorandum o porozumění s korporací Masan o zlepšení hodnotového řetězce živočišných bílkovin ve Vietnamu. De Heus zde poskytne řešení v oblasti výživy zvířat, genetiky a chovu. Skupina Masan patří mezi tři největší společnosti soukromého sektoru ve Vietnamu z hlediska tržní kapitalizace.

Zpracoval: Ing. Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
tel: +84 904 099 562, e-mail: commerce_hanoi@mzv.cz


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 865
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář