Renata Šarjaková, 26. únor 2016
Druhé zasedání Smíšeného výboru pro dvoustrannou hospodářskou spolupráci mezi ČR a Gruzií

V rámci prohloubení bilaterální spolupráce mezi Českou republikou a Gruzií se dne 9. února 2016 uskutečnilo v Tbilisi druhé zasedání Smíšeného výboru pro dvoustrannou hospodářskou spolupráci, jehož součástí bylo i expertní jednání mezi zástupci ministerstev ČR a Gruzie.

Předmětem jednání mezi zástupci ministerstva zemědělství ČR a Gruzie byla především spolupráce na poli výzkumu, vědy a vzdělávání, spolupráce při předávání zkušeností českých expertů při zakládání družstev v Gruzii, výměna zkušeností v oblasti veterinární ochrany a ochrany rostlin a podpora ČR gruzínské straně při harmonizaci gruzínské legislativy s legislativou unijní. Nedílnou součástí bylo i jednání o možných rozvojových projektech ČR v Gruzii pro r. 2016.

Následujícího dne se v Tbilisi uskutečnilo business fórum, které bylo součástí podnikatelské mise v Gruzii vedené ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Podnikatelskou misi organizovaly Hospodářská komora a Komora SNS.

Mezi účastníky podnikatelské mise z potravinářského průmyslu byli zástupci firmy MARLENKA International, s.r.o. a Pivovar Svijany, a.s.

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR »


Hodnocení 1 | 2 | 3 | 4 | 5 => průměr 445
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář