apic-ak.cz, 10. únor 2006
Brazilské hovězí a otroci
Britská národní asociace hovězího (NBA) tvrdí, že prodejní společnosti v UK prodávají hovězí z oblastí dešťového pralesa v Brazílii, které byly vykáceny otrockou prací.

NBA cituje vládního mluvčího Brazilie, který říká, že je nemožné potvrdit, že hovězí jdoucí do Británie pochází z pastev, které byly upraveny novými otroky 21. století. A toto hovězí přichází do UK přes různé dodavatele jídelen a discountů. Brazilské úřady potvrdily že 11 946 otroků bylo propuštěno ministerstvem práce na základě dekretu proti otroctví mezi rokem 2000 a 2004. Otroky je myšleno neplacené, negramotné, bez půdy, pracovníky, kteří nemají žádné základní zdravotní ošetření, jsou brutalizováni, je jim vyhrožováno a často jsou i zastřeleni, říká ke zprávě Kim Haywood z NBA.

NBA dále tvrdí, že levné dovozy hovězího z Brazílie „ kradou“ prodej britského a ničí samotnou strukturu sektoru v Británii. Celá zpráva ještě dodává váhu požadavkům britských farmářů na zákaz dovozů z Brazílie.

A Brazílie nemůže, či nechce identifikovat jednotlivá zvířata přes národní systém sledování, a to vede k tomu, že zakázané hovězí z oblastí zasažené Slak, se může dostat do Británie zadními dveřmi. Mluvčí NBA dále říká, že v prodejnách může dojít i k prodeji kdy je brazilské maso vydáváno za maso z Irska, Walesu či Skotska. Quality Meat Scotland udělalo NDA testy a potvrdilo takové případy, kdy maso z tropických oblastí bylo prodáváno jako domácí.

Zdroj: Ing. Karel Matoušek, Brusel


Hodnocení => průměr 628
K článku nebyl zatím napsán žádný komentář