- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 23. červen 2026:
Agrární obzor a Potravinářský obzor rok 2026
Agrární ob ... více - 22. květen 2026:
Jan Doležal byl potřetí zvolen prezidentem Agrární komory ČR
Jan Doležal zůstává i nadále pr ... více - 13. březen 2026:
Jednotná žádost 2026 - semináře pro širokou zemědělskou veřejnost
Součástí programu ... více
Reakce ministra zemědělství k vyjádřením prezidenta Agrární komory
Ministr zemědělství Petr Gandalovič je dnešními výroky prezidenta Agrární komory Jana Veleby překvapen a odmítá navrhované konfrontační řešení.
Dnes dopoledne totiž proběhlo jednání vedení ministerstva zemědělství s Agrární komorou, které bylo vedeno v konstruktivním duchu a věnovalo se hlavně problémům v sektoru mléka.
„Situaci na trhu s mlékem považuji za velmi vážnou, a proto se ji od poloviny prosince snažím řešit. Proto se také dnešní jednání s AK z velké části problematikou mléka zabývalo. Tím více jsem překvapen výroky prezidenta Veleby o chystané demonstraci“, sdělil ministr zemědělství a dodal „ nechápu motivaci tohoto překvapivého kroku“.
Ministr zemědělství prezidenta Velebu také informoval o tom, že situace na trhu s mlékem bude pojednána radou ministrů na jednání 19. ledna v Bruselu. Na dnešním jednání se vedení ministerstva společně se zástupci Agrární komory zabývali nejen problémy s mlékem, ale rovněž se věnovali dalším možnostem pomoci českým zemědělcům. Prostřednictvím Podpůrného a garančního lesnického a rolnického fondu připravuje ministerstvo zemědělství finanční pomoc pro zemědělce ve výši 300 miliónů korun na podporu národních garančních programů.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe




Vytiskni tuto stránku