Nabídka k účasti na odborném semináři Chovatelská abeceda, který se uskuteční ve dnech 14. a 15. 3.2007 na Příbrámsku a na Jihlavsku. Přihlášení účastníci jsou vítáni.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 2. prosinec 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
číslo 11/2025&nb ... více - 31. říjen 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
číslo 10 ... více - 26. srpen 2025:
Kompost a jeho výhody - leták
Informační leták, kte ... více
Nabídka k účasti na odborném semináři Chovatelská abeceda, který se uskuteční ve dnech 14. a 15. 3.2007 na Příbrámsku a na Jihlavsku. Přihlášení účastníci jsou vítáni.
O tom co paralyzovalo trh ze zemědělskou půdou hovoří výpovědi a analýzy pana Petra Havla, zemědělského analytika.
Biopaliva by se měla v České republice povinně přidávat do benzinu a nafty od roku 2008. Vyplývá to z novely zákona o ochraně ovzduší, jejíž návrh dnes schválila vláda. Informoval o tom ministr životního prostředí Martin Bursík po jednání kabinetu. Důvodem půlročního odkladu podle něj je, že se musí dobře připravit kontrolní mechanismus. Novelu musí ještě schválit parlament a podepsat prezident republiky.
Návrh, podle něhož by Evropská unie do roku 2020 získávala dvacet procent energie z obnovitelných zdrojů, může na nejbližším summitu uspět. Podporuje jej totiž i Velká Británie a tu zřejmě bude následovat i Francie. Povinnému závazku na pětinový podíl se bránili ministři členských zemí na radě pro energetiku a radě pro životní prostředí, včetně zástupce České republiky. Obecně návrh však podporují. Větší využití obnovitelných zdrojů by mohlo hrát pozitivní roli s emisemi a změnami klimatu.
Pěstitelé cukrovky dostanou z unie náhradu asi 690 milionů korun
Celkem 821 pěstitelů cukrovky evidovaných v roce 2005 si letos rozdělí náhradu asi 690 milionů korun, zatímco loni to bylo asi 535 milionů korun. Kompenzace, kterou farmáři dostávají kvůli snižování minimální ceny této plodiny v rámci reformy unijního trhu, se zvyšuje s poklesem cen. Podmínky vyplácení peněz upravuje nařízení, které vládní kabinet dnes schválil.
Tisková informace Potravinářské komorybČR k prodeji mléčných výrobků (zejména másla) dováženého z Belgie.
Ve střetu o další rozvoj biopaliv se ministři energetiky EU shodli na kompromisní formulaci. Politici sice podporují návrh Evropské komise o zvýšení podílu bioetanolu do roku 2020 na 10 %; tato cílová hodnota ale má působit jako závazná pouze tehdy, pokud je splněna řada podmínek.
Tuzemské bankovní domy zjišťují, že čeští zemědělci jsou pro ně lukrativními klienty.
Přes deset tisíc korun na hektar zemědělské půdy za ukončení pěstování cukrovky
O potřebě rozvoje efektivního využívání energie a obnovitelných zdrojů se shodli zástupci Moravskoslezského dřevařského klastru, Moravskoslezského kraje a Nadace dřevo pro život.




