František Mariánek, 2. duben 2009
Duben v honitbě
Odkazy
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
Aktuality
- 2. prosinec 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
číslo 11/2025&nb ... více - 31. říjen 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
číslo 10 ... více - 26. srpen 2025:
Kompost a jeho výhody - leták
Informační leták, kte ... více
František Mariánek, 2. duben 2009
Nastanou nové klimatické podmínky
Globální oteplování je realitou, která během několika příštích desítek let podstatně ovlivní světové klima. Během následujícího století se má průměrná roční teplota zvýšit o +1°C až +6,4 °C.
František Mariánek, 31. březen 2009
BSE test pro živá zvířata
Tým kanadských a německých vědců objevil jednoduchý, levný krevní test na detekci BSE a CWD. K průmyslovému využití by měl být test připraven v průběhu několika let.
František Mariánek, 30. březen 2009
Veterináři zjistili BSE u krávy na Semilsku
Veterináři minulý týden zjistili nemoc BSE u krávy ze zemědělského družstva v Roprachticích na Semilsku.
František Mariánek, 29. březen 2009
Evropská bioplynová asociace
V rámci 18. sjezdu Německé bioplynové asociace byla dne 3. 2. 2009 založena Evropská bioplynová asociace EBA (European Biogas Association).
František Mariánek, 29. březen 2009
Prasata jsou u nás zdravá
Přestože v řadě evropských zemí jsou stále zaznamenávány problémy s klasickým morem prasat, v naší republice je klid.
František Mariánek, 29. březen 2009
Podmínky převodu zemědělských a lesních pozemků v prvním čtení schválila sněmovna
Efektivnější hospodaření ve státních lesích a stanovení pravidel pro prodej zemědělské státní půdy je cílem novely zákona o podmínkách převodu zemědělských a lesních pozemků z vlastnictví státu na jiné osoby. Návrh dnes získal podporu ve sněmovním prvním čtení.
František Mariánek, 29. březen 2009
Len je minulostí
Rozloha polí s přadným lnem v republice letos zřejmě opět klesne, a to až o polovinu.
Zdroj: AGRIS
František Mariánek, 26. březen 2009
Lesní podniky čelí nízkým cenám dřeva a propadu odbytu
Lesní podniky druhým rokem čelí nízkým cenám dřeva a nyní i propadu odbytu. Od pololetí 2007 cena smrkové kulatiny klesla o 40 procent, lesníci teď za metr krychlový dostávají 1400 až 1500 korun.
Renata Šarjaková, 24. březen 2009
Rada ministrů k mléku
Pozornost by se tedy měla obrátit na stimulaci poptávky, restrukturalizaci sektoru a transparentnost vztahu k řetězcům.




