Letošní rok přináší dvě změny v organizaci pozemkových úřadů. Po více než půl roce získal Ústřední pozemkový úřad nového ředitele, kterým byl 20. února jmenován Jaroslav Vítek. Zároveň se od 1.března ruší stávající odbory ministerstva zemědělství - Zemědělské agentury a pozemkové úřady. Pozemkové úřadu budou nadále fungovat samostatně, stejně tak i zemědělské agentury.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Nový zákon, na jehož základě by neuspokojené nároky oprávněných osob vůči družstvům vypořádávaly jejich nástupnické organizace, je jednou z posledních možností nápravy těchto křivd. Uvedl to ministr zemědělství Petr Gandalovič na semináři, který se konal minulý týden v Senátu Parlamentu ČR.
Státní veterinární správa ČR považuje za velmi dobrou a účinnou osvětu, která má za cíl informovat veřejnost, jak prospívat zvířatům, či jak jim neškodit. Jde například o názorný plakátek, na jehož vydání se podílel pražský magistrát, Český svaz ochránců přírody a Záchranná stanice pro zvířata v Jinonicích.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) upozorňuje obce a kraje, které utrpěly škody na svém majetku v důsledku živelní pohromy v letošním roce, že na obnovu tohoto majetku připravuje MMR Zásady programu pro rok 2008.
V Německu probíhá výrazná holštýnizace chovu dojnic, holštýnky již tvoří téměř polovinu početních stavů.
Prezident Sarkozy prohlásil, že tzv. CAP Health Check bude jednou z hlavních priorit francouzského předsednictví Rady EU od července 2008. Francie má jiné názory na reformu společné zemědělské politiky než zemědělská komise EU.
Na své schůzce dne 26. února 2008 se Zemědělský výbor Evropského parlamentu zabýval revizí společné zemědělské politiky. Poslanci výboru odmítli návrh Komise na omezení dotací pro velká zemědělská družstva. Zvláštní pozornost má být podle nich v nových opatřeních věnována znevýhodněným regionům chovu dobytka.
Výrobci nafty chtějí přidávat méně řepky do paliva. Producenti biosložek chtějí naopak ještě víc.