Více než čtyři a půl miliardy korun zní odhad investičních nákladů potřebných ke splnění požadavků na skladovací kapacity pro statková hnojiva v tzv. zranitelných oblastech do konce roku 2013.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Oproti roku 2007 stouply plochy slunečnice a snížily se plochy řepky a sóji.
Zajištění funkčnosti indikátorů čerstvosti.
Od počátku června letošního roku do konce listopadu mají podniky možnost předregistrovat chemikálie, které vyrábějí nebo dovážejí, u Evropské agentury pro chemické látky (ECHA). Přikazuje jim to nařízení o registraci, hodnocení, povolování a omezování některých chemikálií označované zkratkou REACH. Tuto povinnost mají všechny subjekty, které vyrábějí nebo dovážejí více než tunu jednotlivých chemikálií ročně. REACH se vedle výrobců a dovozců chemických látek týká i některých jejich zpracovatelů. Podrobné informace jsou na internetové stránce echa.europa.eu, text nařízení v češtině je dostupný například přes internetovou stránku Svazu chemického průmyslu (www.schp.cz).
Dopad růstu světových cen potravin chce zmírnit Evropská komise. Navrhla proto opatření například v rámci zdravotní kontroly společné zemědělské politiky a v maloobchodním sektoru. Chce také posílit nabídku zemědělských výrobků, a tím zlepšit dostupnost potravin. Ministři financí unie nemají na zdražování potravin jednotný pohled.
Rozhovor s Pavlem Sáňkou, předsedou představenstva odbytového družstva Mlecoop
V minulých týdnech provedli němečtí mlékařící farmáři akci, která v dosavadní agrární historii nemá obdobu. Postavili se proti zvůli tamnějších obchodních řetězců, které snížily skokově spotřebitelskou cenu mléka a tím rázem padla pracně dosažená farmářská cena 40 až 42 eurocentů za litr. Kdo se zajímá, tak drama, které po celém Německu následovalo zná.
Více než čtyři a půl miliardy korun zní odhad investičních nákladů potřebných ke splnění požadavků na skladovací kapacity pro statková hnojiva v tzv. zranitelných oblastech do konce roku 2013.
Pěstování cukrové řepy se podle představitelů Svazu pěstitelů cukrovky Čech (SPCČ) nachází v krizi. Důvodem je závratný vzestup cen jiných komodit rostlinné výroby, například obilí a řepky, a na druhé straně výrazný růst nákladů na její pěstování. Svůj nezanedbatelný dopad má i unijní reforma trhu s cukrem.
Péče o telata je bezesporu jedna z nejsložitějších činností chovatele mléčného skotu. Kategorie telat do odstavu je ve srovnání s jinými kategoriemi dojeného skotu nejnáchylnější na onemocnění a úhyn. Jinými slovy, telata jsou mnohem citlivější na pochybení v péči než starší kategorie skotu. I přes vytvoření přesných protokolů na péči při krmení, čištění ustájení, odrohování a vakcinaci, které mají snížit variabilitu lidského faktoru, vyžadují telata porozumění ošetřujícího personálu.