Poprvé v poválečné historii se mléko stalo zdrojem nesvárů a po stovkách litrů se vylévalo na pole.Co zavdalo příčinu k takovému plýtvání jinak velmi ceněné suroviny? Německé sedláky, producenty mléka, rozhořčila jeho nízká farmářská cena.
- Agrární komora
- Agroweb
- Agris
- Asociace soukr. zemědělství
- Agronavigátor - ÚZEI
- Moravskoslezský kraj
- Min. zemědělství
- Min. pro místní rozvoj
- Min. životního prostředí
- Státní zem. interv. fond
- Český statistický úřad
- Sbírka zákonů
- Obchodní rejstřík
- Portál veřejné správy
- Vláda ČR
- Evropská unie
- Státní správa
- Poradci MZe
- Krajská informační střediska
- Infovenkov
- 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Otice
Ministerstvo zemědělství ... více - 13. březen 2025:
Jednotná žádost 2025 - Hukvaldy
Ministerstvo zemědělství ... více - 27. únor 2025:
AGRObase - magazín Agrární komory České republiky rok 2025
... více
Health Check, sektor mléka a problematika biopaliv – tyto tři body tvořily náplň pracovního jednání ministra zemědělství Petra Gandaloviče s jeho protějškem ze SRN Horstem Seehoferem. Jedním z konkrétních závěrů jednání je dohoda o koordinovaném postupu v sektoru mléka.
Ve dnech 5. – 6 června uspořádalo ve Vysokém Chvojně Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů pod odbornou záštitou a s finančním přispěním ministerstva zemědělství seminář pro vlastníky lesa na téma „Listnaté porosty a Natura 2000“.
Základním ukazatelem ekonomické efektivnosti produkce selat je počet narozených a odchovaných selat na prasnici za rok. Vzhledem ke genetickému pokroku se v současnosti za rentabilní považuje plodnost prasnic odpovídající 25 odchovaných selat. O předpokladech, které vedou k dosažení tohoto cíle, hovořil specialista z Výzkumného ústavu živočišné výroby doc. Ing. Josef Čeřovský, DrSc.
Na pulty tuzemských obchodů se v posledních letech začíná vracet dlouho zanedbávaná zelenina s dlouhou historií – chřest. Spotřebitelé tak sledují trend okolních zemí.
Spor kolem likvidace škod po letošní vichřici Emma a zadávání veřejných zakázek má pokračování. Dřevařská firma CE WOOD bude v mezinárodní arbitráži žádat od českého státu kolem 2,5 miliardy korun. Cítí se poškozena kvůli diskriminaci a korupci při zadávání veřejných zakázek státním podnikem Lesy ČR. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.
Na 23. burzovním shromáždění Obchodní burzy Hradec králové se obchodovalo s krmnými pokrutinami a masem.
Mezinárodní úřad pro nákazy zvířat se sídlem v Paříži (OIE – Organisation mondiale de la santé animale) na základě posouzení účinnosti veterinárního dozoru a na základě četnosti výskytu nemoci šílených krav, BSE, tedy bovinní spongiformní encefalopatie, přidělil letos 30. května České republice certifikát, na základě kterého byla zařazena mezi země s kontrolovaným rizikem BSE. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.
Straky, ani vrány, pěnkavy, či sýkory ptačí chřipku sice nepřenášejí, ale kdyby někde hromadně hynuly, byly by vyšetřeny i ony. Přestože Státní veterinární správa ČR nemá žádný signál o blížícím se nebezpeční ptačí chřipky, sleduje zdravotní stav jak chované drůbeže, tak volně žijících ptáků. Od ledna bylo například vyšetřeno 120 volně žijících ptáků. Lze říci že ve Státních veterinárních ústavech v Praze, Jihlavě a Olomouci vyšetřili 56 labutí, 2 volavky, 4 lysky, 27 divokých kachen, 2 kormorány, 8 husic modrokřídlých, jednoho morčáka velkého, jednoho kosa, 14 hrdliček a 5 holubů. Nicméně s potenciálním rizikem je třeba stále počítat. Například ve Velké Británii byl v uplynulých dnech zaznamenán výskyt vysoce patogenní ptačí chřipky H7N7.
Řečnický projev viceprezidenta COPA Gerda Sonnleitnera na tiskové konferenci konané dne 19. května 2008.